SUM 41

10. srpna 2008 v 16:41 |  skupiny

Vznik

Seskupení vzniklo v roce 1996 v Ajaxu, což je v periferii Toronta. Založili ji kytarista a zpěvák Deryck Whibley a bubeník Steve Jocz. V témže roce přišel ještě kytarista Dave Baksh. Do roku 1999 se vystřídá několik baskytaristů, až přišel Jay McCaslin, který vystřídal Marka Spicoluka (odešel hrát do kapely k Avril Lavigne). Název vznikl podle toho, že kapela vznikla ve 41. dnu léta a sum je zkráceně summer (léto).
První album "Half Hour of Power" bylo vydáno společností Island Records v roce 2000. Název proto, že album má necelou půlhodinu v překladu název totiž znamená "Půlhodina síly." Album má 11 skladeb a obsahuje již hit "Summer," který byl později vydán i na albu "All Killer No Filler." Díky tomuto albu mohli koncertovat se skupinami jako je The Offspring, či Blink 182.

Členové


Deryck Jason Whibley

Narodil se 21. 3. 1980 v Ajaxu v Ontariu v Kanadě. Nepoznal svého otce, jeho matka je zdravotní sestra a nemá žadného sourozence. Jeho ženou je Avril Lavigne. V kapele zpívá, hraje na kytaru, na klavír a je textař kapely. Jeho přezdívky jsou Bizzy D, Gunner Gunner (v alter ego kapele Pain for Pleasure) a Sven (z The Sums - Still Waiting). Spolu se Steavem je zakladatel kapely. Vedle hudební tvorby se Deryck "proslavil" i podivným a zřejmě nijak hlubokým vztahem s Paris Hilton. Ale říká o sobě, že je plachý a klidný. Řekl o sobě: "Pokud jsou v místnosti tři lidé, neumím komunikovat. Jakmile jich však jsou tisíce a mám mikrofon, mohu mluvit celou noc." V červnu 2005 se zasnoubil s kanadskou rockerkou Avril Lavigne a rozšířili se drby, že spolu dokonce čekají potomka. Toto tvrzení ale bylo později vyvráceno. Dne 15. července se před 110 hosty nedaleko Los Angeles tajně vzali.Steven Martin Jocz

Narodil se 23. 7. 1981 v Hasbru v Ontariu v Kanadě. Jeho otec je rocker v kapele Covenet. V kapele hraje na bicí a je zpěvák v kapele Pain for Pleasure. Jeho přezdívky jsou Stevo 32, Pain (ve skupině Pain for Pleasure) a Sergio v The Sums. Spolu se Deryckem je zakladatel kapely. V kapele je bubeník a na bicí hraje většinou bosý. Je prý nejdivočejším členem kapely. Je také frontman v metalové skupině alter ego Pain for Pleasure, v níž je zpěvák.
Dave Nizaam Baksh

Narodil se 26. 7. 1980 v Torontu, Ontario, Kanada. Rodiče imigrovali z Guayany. Jeho manželka se jmenuje Jenn (Janice). V kapele hraje na kytaru a zpívá. Jeho přezdívky jsou Dave Brownsound - prý podle toho, že když se narodil měl hnědý vlasy (brown) a sound podle toho, že vydává zvuk na svou kytaru (sound = zvuk). Přesně to řekl takhle: "I came out of my mom and I was brown and I make sound on my guitar." Dále přezdívka Hot Chocolate, Pleasure (v alter ego kapele Pain for Pleasure) a Holmes z The Sums. Ke kapele přišel jako třetí a před vstupem hrál v několika neznámých kapelách jako např.: A.N.D.P., Anatomy, Embodiement, Doors Of Draven atd. V roce 2006 odchází z kapely a chystá se hrát v metalové kapele se svým bratrancem Vaughnem s názvem Lalem Brown Brigade. Vyjádřil se v jednom rozhovoru k odchodu následovně: "Nejtěžší rozhodnutí bylo, zda mám odejít nebo být na škodu téhle kapele. A tak jsem to udělal pro fanoušky", řekl Dave. "Bylo by opravdu nefér, stávkovat a jednat tímto způsobem s klukama, kterých si opravdu vážím. To by bylo naprosto sprosté a to bych v žádném případě nechtěl."
Jason Paul McCaslin

Narodil se 3.9. 1980 v North Yorku v Ontariu v Kanadě. Ve skupině hraje na basovou kytaru. Jeho přezdívky jsou Cone (na střední pojídal často "Cones" - zmrzlinové kornoutky), Sniper (v Pain for Pleasure) a Thurston (v The Sums - Still Waiting) Svou první kytaru dostal Cone ve 14 letech. Než se ale stal basovým kytaristou v Sum 41, přivydělával si jako uklízeč v kině. K Sum 41 se připojil až v roce 1999, kdy nahradil odcházejícího Marka Spicoluka, jež se rozhodl hrát v kapele Avril Lavigne. Podle Conova názoru je právě on tím pravým důvodem, proč nahrávací studio Island Records měsíc poté podepsalo se Sum 41 smlouvu. Nemá rád rap a je v kapele nejtižší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.